Kot smo poročali, smo v tednu od 13. do 17- novembra 2023, skupaj z Društvom Eksena in Izobraževalnim centrom Eksana sodelovali v nepridobitnem človekoljubnem projektu Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo. Letošnja tema projekta, ki smo ji v razredih od 1. do 5. razreda posvetili več časa je bil: STOP SOVRAŽNEMU GOVORU – SPOŠTUJMO RAZLIKE MED NAMI.
V projektu je sodelovalo 228 vrtcev in šol iz celotne države, vanj je bilo vključenih več kot 45. 000 otrok in mladostnikov.
Prejeli so veliko dobrih likovnih in pisnih izdelkov, najbolj ekspresivni pa so nagrajeni s svečano plaketo na dogodku v Hiši EU, na katerem tudi otvorijo razstavo izdelkov, ki so v projektu nastali. Razstava bo v Hiši EU na ogled od 14. 6. do 5. 7. 2024.
Ni pa zanemarljivo, da je na podelitev svečanih plaket povabljena tudi učenka OŠ Destrnik – Trnovska vas, Ela Irgolič (1. t), ki je v kategoriji osnovnošolskih likovnih izdelkov od 1. do 3. razreda osvojila 1. MESTO.
Za osvojen dosežek ji iskreno čestitamo.
Hvala vsem sodelujočim.
Bodimo strpni, prijazni in sprejemajmo drugačnost.

Doroteja Dvoršak