METULJEVE OBLEKE 
(Neža Maurer)

KADAR SE METULJ OBLEČE
RUMENO – SONCA ŽELI.
KADAR SE MUETULJ OBLEČE
MODRO – K VODI HITI.
KADAR SE METULJ OBLEČE
BELO – DALEČ LETI.
KADAR SE METULJ OBLEČE
ČRNO – DNEVA VEČ NI.

Otroci zelo radi bivajo v naravi, še posebej radi raziskujejo življenje na travniku. Travniške živali (metulje, kobilico, murna, mravlje …) naravnost občudujejo in so nad njihovimi zvoki in gibi navdušeni. Seveda se tudi sami radi prelevijo v živali ter oponašajo njihovo gibanje in zvok.
V vrtcu smo izvedli kar nekaj izletov na travnik in se igrali prave raziskovalce. Otroci so zelo radi tekali za metulji, navdušila jih je njihova pisana in barvita podoba ter nežno frfotanje. Vzgojiteljice smo pripravile tudi različne didaktične igre, preko katerih so otroci  spoznavali zgradbo metulja, življenjski krog metulja (preobrazba iz gosenice v metulja), simetrijo na njihovih krilih …
Ta tema je požela veliko zanimanja pri otrocih, zato smo po njej zasnovali tudi zaključno prireditev vrtca. Otroci so z nastopom izvedli dramatizacijo pravljice – Trije metulji (češka ljudska). Več o zaključni prireditvi, ki je bila 1. junija 2023, si lahko ogledate v fotogaleriji.

Za vrtec: Saška Meznarič