V vrtcu Destrnik so se v teh dneh dogajale čudežno čudne stvari. Otroke je presenetilo nenavadno pismo, ki jih je spodbudilo, da so ob pomoči svojih staršev ustvarjali božične okraske.

Pismo je prišlo od daleč, zelo daleč iz dežele, ki ji pravimo Laponska  in kjer skriti pred očmi radovednežev živijo palčki skupaj z Božičkom. Res je, da je Božiček tisti, ki prejema pisma otrok, a tu in tam se zgodi, da Božiček s svojimi palčki piše otrokom. Eden od palčkov, ki se je skrivaj pretihotapil v vrtec, da bi zbral pisma otrok in preveril ali ti pridno pospravljajo igrače je namreč opazil, da v vrtcu še nimajo okrašenega božičnega drevesa! Vest se je kot požar razširila vse do daljnega severa, kjer so nemudoma ukrepali in  napisali pismo ter otrokom predlagali, da v vrtec povabijo starše, da jim skupaj z vzgojitelji pomagajo pri izdelovanju božičnih okraskov. Starši so vzeli povabilo zelo resno in v velikem številu priskočili na pomoč. Nastali so čudoviti, pisani in bleščeči okraski, ki se bohotijo in lesketajo na zimzelenih smrečicah, ki pričarajo praznične iskrice v otroških in tudi odraslih očeh.

Vrtec Destrnik