Prireditev Veter v laseh – s športom proti zasvojenosti je nacionalna športno-družbena akcija, katere namen je ponuditi mladim športno-družabni program in predstaviti športno aktivnost kot zdrav in zabaven način preživljanja prostega časa. Namesto poseganja po alkoholu ali drogah, pretiranem gledanju televizije in igranju računalniških igric, naj mladi raje izberejo šport in gibanje, saj to prinaša pozitiven učinek na splošno počutje, uspešnost na vseh področjih, zabavo, sprostitev, druženje s prijatelji, veselje in smeh …

Nacionalni organizator akcije je Športna unija Slovenije, akcija pa poteka v sodelovanju z društvi ali organizacijami, ki sodelujejo kot lokalni izvajalci prireditev. Tako je v letošnjem letu organizacijo spet prevzelo Športno društvo Kenguru (ŠDK) v sodelovanju z Osnovno šolo Destrnik-Trnovska vas, Strelskim društvom Trnovska vas, Društvom upokojencev Trnovska vas, Turističnim društvom Trnovska vas in Prostovoljnim gasilskim društvom Biš.

Več kot 350 otrok iz matične in podružnične šole, 40 učiteljev in 50 prostovoljcev je skrbelo, da so se otroci lahko preizkusili v različnih ekipnih in posamičnih športih ter uživali v dodatnih zabavnih aktivnostih.

Za ogled fantastičnega vzdušja (več fotografij) – kliknite na spodnjo povezavo (foto: Aleksander Vuk).

https://photos.google.com/share/AF1QipObMXbEtCkk_78Ihis1XM7tPm9nhPdfbfOzG0i467zpXt0a5APqdS5KBClpdcUJRg?key=aUwydDV0UUZ4dGlFYm5HcXN3VkhVbFhFUk1YSzN3