15. in 16.marca je na OŠ Matije Gubca, v mestu Tavankut v Srbiji (Vojvodina), potekalo 2. delovno srečanje projekta Go-Car-Go+, v katerem sodeluje 9 partnerjev iz 4 držav. Srečanja so se udeležili tudi trije učenci naše šole, Anže Sužnik, Lan Arnuš in Nik Dolinar z mentorico Dragico Pešaković.

Po dolgi vožnji skozi Hrvaško in Madžarsko, smo prispeli v Tavankut, kjer so nas pričakali domačini. Po kosilu je sledil delovni sestanek in delavnica na kateri so se učenci medsobojno spoznavali. Sprehodili smo se skozi naselje, kjer smo si ogledali galerijo Prve kolonije naive v slamnati tehniki, župnišče in cerkev Srce Isusovo ter Etno salaš Balažević. Za učence so pripravili delavnico v izdelovanju slamnatih okraskov. Po večerji so se učenci preizkusili še v karaokah in se zabavali ob drugih aktivnostih.

Drugi dan smo si v Subotici ogledali Mestno hišo in Sinagogo. Obiskali smo Tehnično šolo Ivan Sarić. Po kosilu, smo se odpravili na pot proti Sloveniji, polni novih doživetij in vtisov.

Naslednje delovno srečanje bo v Avstriji, 21. aprila 2022. 

Dragica Pešaković