Oktober je že tradicionalno mesec požarne varnosti. Nosilna tematika letošnjega meseca varstva pred požari je bila namenjena požarni varnosti v večstanovanjskih objektih, kar sporoča slogan: Za požarno varnost v večstanovanjskih stavbah skrbimo vsi!

Gasilska zveza Destrnik v ta namen organizira več aktivnosti. Vsako leto k sodelovanju povabijo tudi učence in učenke OŠ Destrnik, ki se na povabilo odzovejo z literarnimi in likovnimi izdelki.

  1. novembra 2019 so v prostorih Občine Destrnik pripravili prireditev, na kateri so predstavili aktivnosti ob mesecu požarnega varstva. Na prireditvi so sodelovale tudi učenke, ki so predstavile svoja izbrana dela. Ana Potočnik iz 9. razreda je prebrala spis z naslovom Požar v stanovanjskem bloku v Razvanju, Ana Dvoršak iz 7. razreda je prebrala pesem Gori, gori, Sara Tašner pa je predstavila likovni izdelek, s katerim je prikazala reševanje v primeru požara v kuhinji.

Želimo si, da bi v prihodnje bilo čim manj tovrstnih  nesreč.

Utrinke s prireditve ob mesecu požarne varnosti si lahko ogledate na spodnji povezavi.
https://www.lokalec.si/novice/v-destrniku-podelili-nagrade-za-najboljse-izdelke-o-gasilcih/

PRISPEVKI UČENCEV

Andrejka Horvat