23. 5. 2024 smo se predstavniki osnovne šole Destrnik-Trnovska vas odzvali prijaznemu povabilu likovnega pedagoga OŠ Videm pri Ptuju Marka Kunčnika in se udeležili 12. male likovne kolonije Haloze, ki je letos potekala v Zgornjem Leskovcu. Našo šolo sta zastopali devetošolki Alin Kokol in Nives Jakolič, ki sta ustvarjali še ob učencih drugih povabljenih šol.

Gostoljubnemu sprejemu in krajšemu kulturnemu programu pred šolo v Zgornjem Leskovcu je sledilo iskanje motiva in ustvarjanje na prostem. Lep dan je bil odličen pogoj za iskanje motivov v idilični haloški pokrajini, ki je bila iztočnica za ustvarjanje na temo »Haloška krajina«, kot jo je določil organizator kolonije. Skozi celodnevno ustvarjanje sta učenki pokazali veliko mero ustvarjalnosti, vztrajnosti, delavnosti in vedoželjnosti. Vsaka je ustvarila svoje likovno delo v tehniki akrila na platnu, ki je pri vsaki od njiju odraz visoke mere likovne senzibilnosti. Nastali sta likovni deli v povsem individualnih slogih, saj je vsaka sledila svojemu osebnemu doživljanju izbranega likovnega motiva in pri interpretaciji le-tega ustrezno upoštevala likovne zakonitosti lastnega pristopa k ustvarjanju.

Likovna dela vseh udeležencev bodo postavljena na ogled od 11. junija 2024 dalje v avli OŠ Videm pri Ptuju. Vabljeni!

Janja Perko, učiteljica likovne umetnosti in mentorica