V letošnjem šolskem letu so potekale tri zbiralne akcije papirja. Zbirali smo oktobra, marca in maja. Učenci, starši in zaposleni obeh šol in vrtca smo skupaj zbrali šestindvajset ton in štiristo devetnajst kilogramov starega papirja, saj se zavedamo, da z recikliranjem papirja ohranjamo drevesa in prispevamo k čistejšemu okolju. Zbrani denar bomo namenili za plačilo zaključnih ekskurzij.

Največ papirja v OŠ Destrnik so zbrali učenci 3. a, sledijo devetošolci. V Trnovski vasi so največ papirja zbrali učenci 2. t razreda.

Posebna pohvala gre učencem devetih razredov, ki so sodelovali pri tehtanju, in računovodkinji Lidiji Kodrič, ki je skrbno preračunala vse zbrane kilograme v zaslužen denar.

Tradicija zbiranja papirja se bo nadaljevala tudi prihodnje leto, saj želimo pri učencih tudi v prihodnje razvijati okoljsko zavest.

Nataša Zebec