Otroci imajo radi gibanje na prostem, kjer se lahko sprostijo in raziskujejo naravo. Da bi lahko čim več trenutkov preživeli zunaj smo z 2.a razredom v oddelku podaljšanega bivanja sodelovali v Unescovem projektu: Gozd in naravno okolje skozi otrokove oči.

Cilji projekta so predvsem spodbujanje pozitivnega odnosa do narave, ohranjanje pristnosti in sožitja z naravo, zdravje, gibanje, skrb za okolje, ohranjanje naravne in kulturne dediščine.

Okolica naše šole nam ponuja bogato spodbudno učno okolje, zato ga lahko izkoristimo v veliki meri. Gozd nam predstavlja veliko igralnico, kjer se sprostimo, nadihamo svežega zraka, razgibamo in predvsem uživamo. V gozdu so si otroci hitro domislili različne ideje za igro.

 Predvsem pa nam je gozd služil kot učilnica v naravi, kjer smo raziskovali drevesa in plodove, poslušali in opazovali gozdne živali, spremljali vreme in spremembe gozda skozi vsaki letni čas. Vsa raziskovanja smo prenesli tudi v učilnico, kjer so se dejavnosti in ustvarjanje nadaljevale. Ustvarjali smo plakate o različnih drevesih in njihovih plodovih, izdelovali in risali živali v gozdu, se pogovarjali o tem, kakšen je gozd jeseni in pozimi, kje so živali pozimi, katere so ptice selivke in katere ptice stalnice, kateri so prvi znanilci pomladi in kaj se začne dogajati z gozdom spomladi.

KRATKI ZAPISI UČENCEV, ZAKAJ JIM JE GOZD VŠEČ IN KAJ RADI POČNEJO V GOZDU:

“Všeč mi je stopiti na listje. Rad delam šotor.” (Amadej)

“Všeč mi je, ko nabiram zvončke.” (Neli)

“Ko gremo v gozd, rad nabiram zvončke.” (Aljaž)

“V gozdu mi je všeč, ker vidimo različne pomladne cvetlice. V gozdu mi je všeč, ko nabiramo zvončke.” (Zala V.)

“Všeč mi je se skrivati.” (Izak)

“Všeč mi je, ko se igramo skrivalnice.” (Kevin)

“Všeč mi je, ko delam šotor.” (Zoja)

“Ko gremo v gozd, se rada igram.” (Eva)

“Rad imam zvok narave.” (Dejan)

“Ko sem v gozdu rada delam šotore in plezam po drevesu.” (Nina)

“Rad se igram v gozdu.” (Jaka)

“Všeč mi je, ko se v gozdu igramo in ustvarjamo.” (Svit)

“Všeč mi je, ko se igram.” (Demir)

“Všeč mi je, ko poslušam ptice in ko se igramo skrivalnice.” (Jakob Ž.)

“Rad se igram s prijatelji. Rad gradim šotore. Rad tekam. Rad se igram sam.” (Teo)

“Meni je v gozdu všeč narava.” (Brina)

“Všeč mi je, ko se igramo.” (Vid)

“Všeč mi je, ko pobiramo zvončke.” (Rene)

“Všeč mi je, ko se skrivamo.” (Tadej)

“Všeč mi je, ko se lovimo.” (Adam S.)

“V gozdu se rad igram.” (Jakob T.)

“Rad se igram. Všeč mi je, ko gradimo šotor in ko nosim drevo.” (Adam T.)

“Všeč mi je, ko nabiramo zvončke.” (Zala P.)

“V gozdu se rada igram s prijatelji.” (Hana)

 

                                             

                                                                                                                                Pripravila: Martina Pukšič