13. februarja smo v šolo prišli, kot vsako leto na pustni torek, maskirani. Pouk do malice so tako imele mačke, pikapolonice, ninje, ribiči, srne, vojaki, policisti, vilinke, hudički, smrkci, astronavti in ogromno drugih mask, ki so komaj čakale, da se po malici napotimo na krajšo povorko po vasi. Obiskali smo Socialno varstveni zavod Hrastovec, nato pa smo se napotili še proti Občini Trnovska vas, kjer so nas presenetili in je vsaka maska dobila čokolado in sok, ob tem pa smo na sončku zaplesali in zarajali. Pogledat so nas prišli tudi nekateri starši in stari starši pa tudi klovn in klovnesa. (Hvala vsem za posredovane fotografije in posnetke).
Ob vrnitvi v šolske prostore je sledilo pustno rajanje, zabava, druženje in ples. Maske so uživale, se smejale in zabavale, kot se to za njih tudi spodobi.
Morda nam je uspelo pregnati zimo.

Doroteja Dvoršak