Prvi teden julija, 3.7. in 4.7.2023, smo na šoli izvedli tabor za nadarjene in vedoželjne učence. Tabora se je udeležilo 18 učencev od 6. do 8. razreda.
Kaj smo počeli?
Prvi dan smo se najprej malo razgibali, si pripravili zdrave, osvežilne napitke, nato pa se spoznavali ob socialnih igrah, se učili pisati haikuje, ob potopisu spoznavali Jordanijo in tekmovali v matematičnem kvizu. Spekli smo pice za večerjo in si pred spanjem ogledali film.
Naslednje jutro smo se po zajtrku odpravili na krajši sprehod, nato pa se zabavali ob skupinskih športnih igrah. Ustvarjali smo tudi okvirje za slike, da bomo imeli spomin na tabor.
Po kosilu smo v skupinah iskali skriti zaklad po šoli in okolici. Z nekaj truda nam ga je uspelo najti.
Vse dejavnosti smo zaključili s sproščeno igro in končno evalvacijo. Učenci so bili z vsebino Tabora za nadarjene in vedoželjne zadovoljni in upajo, da se ga bodo lahko tudi prihodnje leto udeležili.

NEKAJ ZAPISOV UČENCEV O TABORU:
Na taboru mi je bilo najbolj všeč, da smo stvari počeli skupaj na zabaven način (pekli pice, igrali igre, tekmovali). Zapomnila sem si tudi veliko stvari o Jordaniji, zelo mi je bila zanimiva. Rebeka

Na taboru je bilo zelo zabavno, saj smo se z različnimi predmeti srečali na zabavnejši način, kot pri običajnem pouku. Všeč mi je bilo tudi, da smo imeli vmes prosti čas, ki smo ga lahko izkoristili za nam zabavne dejavnosti. Ela H.

Najbolj zabaven del tabora je bil večer, ko smo pripravljali večerjo in gledali film. Zala

Na taboru je bilo najbolj zabavno spanje na blazinah in igranje odbojke. Naučila sem se novih stvari, med drugim pisanja haikuja. Sara

Najbolj mi je bilo všeč pripravljanje napitkov, iskanje zaklada in spanje v telovadnici. Dobila sem tudi novo znanje o pisanju pesmi in delanju sladic. Ana

Lov na zaklad mi je bil na taboru najbolj všeč. Pridobil sem tudi novo znanje, se naučil pisati haikuje. Želel bi si malo več spanja, saj smo zgodaj vstali. V spominu pa mi bo ostal cel tabor. Tian