Topli marčevski dnevi so za vrtčevske otroke bili kot nalašč za številne dejavnosti na prostem. Čeprav je marec mesec, ki ga navadno posvetimo pogovoru o družini, mamah in prebujajoči se pomladi, pa smo tople dneve izkoristili tudi za obisk kmetije Mohorič kjer so nas toplo sprejeli, pogostili in otrokom pokazali številne živali in stroje, ki jih lahko najdemo na njihovi kmetiji. Več kot dvesto glav živine je za vrtčevske otroke velika številka in šteti čez sto je tudi za predšolske otroke veliki matematični zalogaj, da strašnega dejstva, da so krave in biki – še zlasti za cicibane – ogromne živali, sploh ne omenjamo.  Začetni strah med sprehodom skozi hlev je zamenjal smeh, veselje, zanimanje ter številna spoznanja, med drugim tudi ugotovitev, da imajo krave zelo dolge jezike.

Zanje: Tadej Urbanija