Z učenci prvih razredov smo imeli nepozaben končni izlet. Dan smo preživeli na ZABAVNI KMETIJI, v Zg. Hajdini, kjer so nas prijazno in nasmejano sprejeli, kjer smo se zabavali, učili in preizkušali v spretnostih. Najprej smo si ogledali kratek posnetek, kako dobimo kruh. Ob pogovoru in po skupinah smo nato pripravili različne namaze, sadna in zelenjavna nabodala. Vse to smo potem tudi pojedli in si privoščili dobro ter zdravo malico (tudi sendvičev in sladkarij iz nahrbtnika ni manjkalo 😊).
Ko smo se razdelili v tri skupine pa smo si lahko ogledali in spoznali kmetijo. Ena skupina se je odpravila na travnik in spoznala, se preizkusila v delu ob pokošeni travi. Druga skupina se je sprehodila med živalmi na kmetiji. Tretja skupina pa je v tem času imela prosto igro z milnimi mehurčki, traktorčki in žogo. Ko so bili vsi učenci na vseh skupinah, se nam je čas na kmetiji iztekel, zato smo se z avtobusom odpeljali na Zadružni trg, se peš podali čez most in si v res lepem, sončnem dnevu privoščili kepico sladoleda. Nato pa smo imeli še nekaj proste igre in zabave na igralih v bližnjem parku.
Po besedah nekaterih učencev, je bil to njihov NAJLEPŠI DAN.
Ob priloženih fotografijah presodite ali so se res zabavali, uživali in imeli lep dan.

Doroteja Dvoršak